Akdeniz yaşam tarzı, Belek tatili

KUR HESAPLA

loading
14.04.2020
Akdeniz yaşam tarzı, Belek tatili

Birçokları için Belek'te tatil yapmak, bir Akdeniz rüyasını yaşamak gibidir. Antalya bölgesinin turizm merkezi olarak, şehir yeni gelenlere uzun plajlar, lüks oteller, büyüleyici mağazalar, restoranlar, barlar ve yılda 300 gün güneş ışığı sunmaktadır.

Başarılı pazarlama teknikleri, küresel tanıtım ve titiz şehir planlaması ile Türkiye'nin golf başkenti ve golf sahaları, okullar, kulüp evleri ve dünya şampiyonası turnuvaları mekânı haline gelmiştir.

Barack Obama ve Tiger Woods da dahil olmak üzere birçok ünlü kişi, İspanyol ve Portekiz golf sahalarında golf yaptı. G20 zirvesi 2016 yılında da burada gerçekleşti. 

Bölgede birçok alternatif turizm etkinlikleri mevcut olup, buna son yıllarda Land of Legends tema parkıda eklendi. Dünya çapındaki hayranlarının neden olduğunu anlamak için Disneyland'ın Türkçe versiyonu olarak adlandırın. Peki, birinci sınıf 16 golf sahası, yanındaki 5 yıldızlı etkileyici oteller ve lunapark treni yanında sakinler daha neler bekliyor?

Akdeniz yaşam tarzı olarak Belek'te yaşamak:
Bir yazlık sahil ilçesi gibi insanların sosyal gündemleri sabahtan geceye Mayıs'tan Ekim'e kadar devam eder. Su sporları, yüzme, güneşlenme, fotoğrafçılık, yürüyüş ve kültürel yerleri keşfetme gibi açık hava etkinlikleri her yaştan eğlenmenizi sağlarken, akşam saatlerinde de zaman onuruna dayanan gıda geleneğinin tadını çıkarın.

Turizm sezonu Kasım ayında sona erdiğinde, kış sezonu başlar ve kışın toplantı ve etkinlik grubları için sunulacak bir çok tesis vardır. Belek, Antalya şehir merkezine, yıl boyunca hizmet veren bir merkeze ve şehir merkezine kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindedir. Golf sahaları hala açıktır, spa ve sağlıklı yaşam merkezleri ve birçok yabancı yabancı grup her hafta sonu farklı bir etkinlik yapmaktadır.

Belek'te Alışveriş:
Haftalık sokak pazarları, Türkiye genelinde favori bir topluluk özelliğidir ve Belek bir istisna değildir. Her Cumartesi yapılır ve ihtiyacınız olan her şeyi satar, ancak bunu kaçırırsanız, Salı günleri pazarları için yakındaki Kadriye'ye gidin.


Turizm büyük bir ticarettir, hediyelik eşya dükkanları her yerde bulunurken, daha büyük süpermarketler günlük yiyeceklerinizi stoklar. Bir avantaj, mağazalar, yemekhaneler ve eğlence merkezleri ile Terracity gibi ultra modern, büyük alışveriş merkezlerinin sadece 30 dakikalık sürüş mesafesinde olmasıdır.


Ulaşım:
Bir araba sahibi olmak, tüm yıl boyunca çevredeki semtlere ucuz ziyaret edebilir ayrıca yerel otobüs sık seferleri yapmaktadır. Otobüsler ayrıca daha geniş mağaza, restoran ve barlarla Antalya'nın merkezine gitmektedir. Önemli bir avantaj, arabayla 30 dakikalık mesafedeki Antalya Havaalanı'dır. Turistik Türk havaalanlarından biri olarak, süper modern ve uluslararası uçuşlar için tüm yıl boyunca açıktır.

Yeni model arabalarımız ve uygun fiyatlı kiralama fiyatlarımızla, Belek Golf otellerine ve Boğazkent Otellerine kiralık araba teslimatı yapıyoruz. Filomuzda bulunan bakımlı araçlarımız ile Belek'in konforlu ve lüks golf otellerine ziyaret etmek için en uygun arabayı kiralayabilirsiz. Belek seyahatinizdeki araç kiralama ihtiyacınızda bizden fiyat almadan araç kiralamayın.

© 2021 carset.com.tr
whatsapp

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X