Türkiye'nin en iyi dalış noktaları

Türkiye'nin en iyi dalış noktaları
Kaş:
Antalya İli, Kaş'ın güney bölgesi, Türkiye'nin en değer verilen dalış noktalarından biridir. Kaş'ın Kaş'tan Kalkan'a kadar doğuya, Patara'ya batıda çeşitli dalış seçenekleri bulunmaktadır. Kristal berraklığında sular neredeyse dalış ve gözlem için mükemmel bir netlik sağlar. Yıkık şehirlerin izleri arasında balık, deniz yaşamı, deniz yosunu, otlar, bazı mercan ve deniz süngerleri bu alandaki dalışların anlamını zenginleştirir.

Bodrum:
Bodrum, yarımada çevresinde bir takım benzersiz koylara sahiptir. Denizler, sabit balık, ahtapot, deniz yosunu ve deniz otları ve deniz süngerleri ile hızla sığdan şaşırtıcı derecede derinlere dönüşür. Aslında, bir sünger dalışı sırasında, bir yerli, şimdi Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen, M.Ö. 14. yüzyıla dayanan bir Bronz Çağı gemisi olan Uluburun'un enkazına rastlanmıştır.

Datça:
Datça kaplıcaları, görkemli koyları ve plajları ile güzel bir alandır. Ayrıca Caretta Caretta (loggerhead) kaplumbağaları için en önemli yuvalama alanı olarak önemli bir deniz merkezidir. Bu burun, yunuslar, köpekbalıkları ve bölgede düzenli olarak görülen diğer deniz yaşamlarıyla birçok güzel koy ve şnorkelli yüzme ve dalış alanlarına sahiptir. Datça, sizler için keyfini çıkaracağınız unutulmaz su altı deneyimleri sunmaktadır.

Antalya:
Antalya dalış yapmayı öğrenenler için harika bir yerdir. Bölgedeki birçok dalış okulu ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli dalış alanları sayesinde, her seviyedeki dalgıçlar deniz altında sunulanlardan çok memnun kalacaklar. Kemer, Side, Demre, Olympos ve Alanya dalış severler için güzel yerlerdir.

Ayvalık:
Söylentiye göre Ayvalık'ın çevresi kayıp Atlantis şehrinin yeridir. Atlantis çağlar için bir efsane olsa da, Ayvalık Güneş Adası, Yuvarlak Ada ve Kerbela Kayaları dışında benzersiz dalış seçenekleri ile, şimdi keşfetmek için bir dalış noktasıdır. Denizde çeşitli güzel balıklar, renkli türler ve mercan kayalıkları yaşar. Yine de en ilginç olanı, 19 m derinlikte mercan, deniz yosunu ve diğer deniz otlarının bolluğunun görülebildiği Kız Adası'ndan dalıştır.

Mersin:
Mersin, daha doğudaki Akdeniz kıyılarında çok popüler bir dalış yeridir. Bölge, Ermenilerin, Yunanlıların, Romalıların, Selçukluların ve nihayetinde Osmanlıların eline geçen ilginç bir tarihe sahiptir. Bölgede, kayıp eserler ve biletlerle geçmiş yaşamın unsurlarını görebileceğiniz birçok koy ve giriş var. Dana Adası, Sancak Koyu ve Taşucu yakınlarındaki bölge araştırılmaya değerdir.

Gelibolu:
Çanakkale'ye yakın Çanakkale Boğazı'ndaki Gelibolu, deniz yaşamı ve büyüleyici gemi enkazlarıyla olumlu bir şekilde doludur. İngiliz kuvvetleri ile Türklere karşı müttefikleri arasında bir Birinci Dünya Savaşı savaşı alanı olarak. Öne çıkan özellikler arasında, 15 Nisan 1915'te bir torpido tarafından vurulan ve batırılan Lundi kargo gemisi ve deniz seviyesinin 18-28 m altında bulunan HMS Majestic yer alıyor.

Türkiye'deki harika dalış yerlerini ziyaret etmek için günlük veya haftalık araç kiralama ihtiyacınız olacaktır. Uygun fiyatlar ve yeni model araçlarımızla Antalya, Belek, Lara, Kemer, Bodrum, Dalaman, Fethiye, Alanya'da kaliteli araç kiralama hizmeti sunuyoruz.
Whatsapp Telefon