Antalya Şehir gezisi

Antalya Şehir gezisi
Akdeniz'deki şehir Antalya, uluslararası turizmin Türk başkentidir.

Antalya, sıcak, kurak yazları ve oldukça ılık ve yağışlı kışları ile Akdeniz iklimi ile karakterize bir turizm destinasyonu olup, artan turist sayısının Antalya'ya sadece yazlık değil, aynı zamanda kış tatili olarak da yönelmesinin nedenlerinden biridir.

Antalya mutfağını tattıktan sonra baharatlı Piyaz'ın ya da zeytinyağlı birçok soğuk Akdeniz yemeğinin tadı sonsuza kadar üzerinizde kalacak ve evde ne kadar pişirmeye çalışırsanız çalışın her zaman gizli bir malzeme olacaktır. özlediğiniz ... yerlerin tadı veya insanların yemeklerinde kullanmayı öğrendikleri yöresel rengin tadı.
Antalya, mutfağının yanı sıra, insanların bu tatil beldesini ilk kez tercih etme veya buraya geri gelme nedenleri listesine eklenen başlıca turistik yerler olan altın kumsalları (Konyaaltı ve Lara) ve köpüklü sütlü şelaleleri (Düden, Manavgat) ile övünmektedir. hiç daha fazla.

Antalya şehri, zamanın acımasız sınavını yaşayan cami, kilise, medrese ve hamamların geleneksel arkeolojisi ile Türkiye’nin tüm kültürel ve tarihi geçmişini çok iyi korunmuş ve mühürlenmiş gibi görünmektedir.

Şehrin tarihi kısmı Kaleiçi, aynı zamanda Antalya'nın turizm merkezidir: oteller ve kulüpler, restoranlar ve barlar, restore edilmiş tarihi şehir merkezinin sembolü olan Yivli Minare'nin yanında modern turizm dünyasının yükselttiği yapılardır. Eski bir Bizans Pangalia kilisesi olan Kesik Minare, daha sonra camiye dönüştürüldü.

Antalya’nın turistler arasında artan popülaritesine rağmen, deniz ve kara yolları daha yeni göz önünde bulundurulmasına rağmen, buradaki ana ulaşım hava yoludur.

Tüm kentleşmiş Antalya ulaşım sistemi, turistlerin bir yerden başka bir yere taşınmasını ve istedikleri tüm turistik yerleri ziyaret etmelerini kolaylaştırırken, aynı zamanda büyük restoran ve bar turları için enerjilerini koruyor.

Böylece, Antalya Müzesi'nde bir tur gününün Antalya Sahil Parkı'nda veya Konyaaltı Sahili kıyısında bir yürüyüşle sonlandırılabilmesi için belirli bir güzergahı izleyen tur minibüsleri, taksiler veya tramvaylar arasından seçim yapabilirler. Aynı şekilde Konyaaltı ve Lara plajlarının hemen yukarısında, sahil boyunca otellerinden (Sheraton Voyager, Falez Hotel gibi lüks ya da ucuz ama konforlu) çıkıp, tramvaya binebilir ve şehir merkezinde iniş yapabilirler. eski Türk ve Rum evleriyle dolu sokaklar.


Efsanevi Türk hamamları, baharatlı yiyecekler, rengarenk hediyelik eşya dükkanları, diğer coşkulu turistlerle dolu gürültülü sokaklar ve barlar, tıpkı sizin gibi Helenistik, Roma, Bizans veya Osmanlı yapılarında korunmuş tarihi izler.


Filomuzda bulunan bakımlı araçlarımız ile Antalya şehrinde konforlu ve lüks otelleri gezmek için en uygun arabayı kiralayabilirsiniz. Antalya şehir gezinizde araç kiralama ihtiyacı duyduğunuzda bizden fiyat almadan araç kiralamayın.
Whatsapp Telefon