Antalya deniz, güneş, tarih ve doğanın uyum içinde mükemmel bütünleştiği bir şehirdir.

Antalya deniz, güneş, tarih ve doğanın uyum içinde mükemmel bütünleştiği bir şehirdir.
Antalya deniz, güneş, tarih ve doğanın mükemmel bir uyum içinde bütünleştiği bir şehirdir.
Antik kentler, deniz, güneş, temiz kumsallar, ormanlar Antalya'da bu birlikteliğin parçalarıdır.
Antalya dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri ve bunun elbette onlarca nedeni var. Akdeniz kıyısında batıdan doğuya uzanan 640 kilometrelik sahil şeridi, sahile paralel şehri çevreleyen Toros Dağları ile deniz, kum ve güneşi sevenler, doğada kaybolmak isteyenler onlarca seçenek bulabilirler. Antalya'da.

Kentin en batısında, Teke Yarımadası üzerinde, Antik Likya Uygarlığı'nın en önemli kentlerinden biri olan Patara Antik Kenti bulunmaktadır. Doğuya doğru ilerledikçe Demre koylarında doğayı ve her köşesinde eski uygarlıkların izlerini bulabilirsiniz. Kaş, dünyanın sayılı dalış merkezlerinden biridir. Kemer, birçok lüks resort otele ve muhteşem Tahtalı Dağı'na ev sahipliği yapmaktadır. Antalya kentinin merkezini oluşturan Kaleiçi, Doğu Akdeniz'in en önemli ortaçağ limanlarından biri olan Attaelia antik kentini, Selçuklu izlerini ve doğa harikalarını bir araya getiriyor. Pamfilya uygarlığının önemli liman kenti St. Paul'un önemli duraklarından biri olan Perge Antik Kenti, muhteşem yapılarıyla etkileyici bir tarihi merkezdir. Belek, özel tasarlanmış sahaları ile dünyanın önemli golf merkezlerinden biridir. Dünya standartlarında hizmet, doğa ve tesislere sahip birinci sınıf resort oteller de Belek bölgesinde bulunmaktadır. Buradan biraz kuzeye gittiğinizde dünyanın en iyi korunmuş antik tiyatrolarından biri olan Aspendos Antik Tiyatrosu'na ulaşabilirsiniz. Ormanların içinden köpükler akarken nehire karışan Manavgat Şelalesi ve hemen yanında deniz kıyısındaki Apollon Tapınağı ve Side Antik Kenti, bir günün keşfetmeye yetmeyeceği bir kültür varlığına ev sahipliği yapıyor. . Çam ormanları ve şelaleleri ile büyüleyen Alanya, Akdeniz'e uzanan tarihi kalesi ile şehrin doğusunda yer almaktadır.

Akdeniz'in Toros Dağları ile çevrili bu tarihi kentini gelin Antalya'yı görerek, duyarak, tadarak, hissederek ve dinleyerek keşfedin! Antalya'yı doyasıya gezmek ve keyifli vakit geçirmek için Carset Araç kiralamadan araç kiralayabilir, uygun fiyatları ve yeni araç filosu ile tatilinizi sorunsuz hale getirebilirsiniz.
Whatsapp Telefon