Türkiye'nin batısındaki yolculuklar için mükemmel fikirler.

Türkiye'nin batısındaki yolculuklar için mükemmel fikirler.
Türkiye'nin batı bölgesinde her şey var: Güzel plajlar, büyüleyici tarih ve lezzetli ürünlerle dolu bol tarım arazileri.

Alaçatı Rüzgar Sörfü;
Alaçatı, Ege sahilindeki Çeşme'ye yakın küçük bir kasabadır. Alaçatı'da yerel ürünler satan küçük yerel dükkanlarla dolu eski bir kasaba, yöresel lezzetleri olan meyhaneler ve kaybolmak için Arnavut kaldırımlı sokaklar bulunmaktadır. Alaçatı'nın diğer şöhret iddiası Türkiye'nin rüzgar sörfü başkenti gibidir.
Koy ve çevre burunlar, hem deneyimli hem de acemi rüzgar sörfçüleri çeken sabit rüzgar akımları alır. İster kendi tahtanız olsun, ister ekipmanınız olsun ya da yeni bir su sporu öğrenmek istiyorsanız, Alaçatı her yaştan memnun olacaktır. Güneş kremini unutma!

Efes Antik Kenti;
Efes, şimdiye kadar kazılmış en büyük Roma kalıntılarından bazıları ve var olan en önemli Roma şehirlerinden biri olarak gururla duruyor. Günümüzde Selçuk'a yakın bir konumda bulunan ve halen kazı yapılan bu büyüleyici arkeolojik alan 1800'lerin sonunda ortaya çıkarılmıştır.

Fethiye-Ölüdeniz'de yamaç paraşütü;
 Yamaç paraşütü güvenli, uygun fiyatlı ve önemli ölçüde deniz genişliğine sahip birçok alanda mevcuttur. Su sporları Türkiye'de uzun zamandır plaj hayatının bir özelliği olmuştur ve aşağıdaki aktiviteyi havadan aşağıya kadar izlemekten daha rahatlatıcı ne olabilir?
Fethiye ve Ölüdeniz, Türkiye'nin en güzel sahil şeridine sahiptir. Mavinin derin tonları, deniz beyaz kumlu kıyı ile buluştukça turkuazın içine soluyor. Yemyeşil otlarla kaplanmış tepeler ve vadiler, göz görebildiği kadar kilometrelerce uzanan ağaçlar. Çekinmeyin, selfie çubuğunu çırpın!

Şirince ve Şirince Şaraplarında Kahvaltı;
Birçoğu sadece bir günlük gezi yapmasına rağmen, köy kesinlikle keşfetmeye değer. Kasaba, Ortodoks Hristiyanlığının önemli bir yeridir, el sanatları ve yerel olarak üretilen meyve şarapları ile ünlüdür.
Şirince'deki birçok yerel kafeden birinde kahvaltının tadını çıkarmak, yerel ürünler, sonsuz bardak Türk Çayı veya Türk Kahvesi ve ruhu rahatlatmak için bir görünüm sunacaktır. Kasaba, aşağıdaki vadiye ve tarım alanlarına bakan bir tepede mutlu bir şekilde tünemiş. Efes öncesi veya sonrası ya da kendi başına bir zevk için dinlenmek ve canlandırmak için mükemmel bir yer.

Ege Koylarında Yüzme;
Ege, Türkiye kıyılarındaki en temiz ve en temiz sulardan bazılarına sahiptir. Dalış yapın, şnorkelle dalın veya bir dalış gezisine çıkın, her koyda keşfetmeniz için eşsiz bir şey var. Kıyı boyunca yürüyüş, bisiklete binme veya sürüş, tenha plajlarda ve koylarda durmak için birçok fırsat sağlayacaktır. Havlularınızı, güneş kreminizi ve günlerinizi geçirmek için iyi bir kitap toplayın.

Akşam Yemeği - Ayvalık'ta Rakı, balık ve mezeler;
Ayvalık dalış, plajları, geniş milli parkları ve çarpıcı mimarisiyle dikkat çekiyor. Dalış, yüzme, yürüyüş ve ışınları ıslatmanın tüm sıkı çalışmalarından sonra, lezzetli, taze yakalanmış bazı balıklar, yerel kaynaklı mezeler ve akan rakı hak ediyorsunuz. Ayvalık'taki birçok sahil meyhaninden birinde iyi yemek ve canlı sohbet ile gün batımının tadını çıkarmanızı öneririz. Muhteşem manzarası ve şirin kasaba her yıl geri gelecek.

İzmir'deki Urla’nın Bağlarına ziyaret;
Urla, İzmir'e yakın bir şarap yetiştirme bölgesidir. Şaraplar hafif ve meyvemsidir ve öğle veya akşam yemeğinde bir hit olacağından emin olabilirsiniz - arkadaşlarınız ve aileniz için birkaç şişe almayı unutmayın!

Dolma midye yiyin ve Çeşme Plajlarında soğuk bir bira için;
Doldurulmuş midye veya midye dolma bir Türk spesiyalitesidir. Midye pişirilir ve daha sonra kokulu, baharatlı pilav karışımı ile kabuklarına geri doldurulur ve en iyi şekilde taze bir limon sıkması ile zevk alır. Bu mükemmel bir öğle yemeği, hızlı ısırık veya arkadaşlarınızla, bir manzara ve soğuk bir demlemek ile rahat bir meze.

Tekne Turları - Göcek & Marmaris;
Tekne turları, çoğu Türk sahil kasabasında ortak bir manzaradır. Turlar, yakındaki koylara veya adalara ya da daha uzun günlere basit bir gün gezintisi olabilir ve geceleri sahil ve yıldızları almanıza izin verir.
Göcek, sarp kayalıkların kilometrelerce uzanan kristal berraklığında suya karıştığı güzel bir koy alanıdır. Dik uçurumlar nedeniyle, botla gezmek bölgedeki tüm koyları keşfetmenin en iyi yoludur.
Marmaris'e ulaşmak biraz daha kolay, kasabanın ana plajını ve limanını çevreleyen ilginç bir sahil kasabası.

Bodrum'daki sualtı arkeoloji müzesini ziyaret edin;
Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi her yaş için mükemmeldir. Bodrum Kalesi içinde yer alan müzede herkes için bir şeyler var. Bahçeler, bölgeye özgü çeşitli yerel bitki yaşam türlerine sahiptir. Kaleyi çevreleyen plaja akvaryum ve cam görünümlü bir cam salon ve batık gemi ve hazinelerinin sergilendiği 14 sergi salonu bulunmaktadır.

Türkiye'nin mükemmel tatil bölgeleri ziyaretleriniz de ve tatillerinde araç kiralama ihtiyacınızı, uygun fiyatlı araçlarımızdan kiralayabilir, seyahatinizi ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.
Whatsapp Telefon