Türkiye'nin En iyi Yavaş yaşam şehirleri

Türkiye'nin En iyi Yavaş yaşam şehirleri
Yavaş yaşam şehir hareketi (Cittaslow) fast food'ların adına karşı ortaya çıkan bir harekettir. Çevreye zarar veren ve bu şehirlerde yaşayan insanlara karşı sert olan kentsel bir yaşam tarzının aksine, yüksek kaliteli, sürdürülebilir bir yaşam tarzını teşvik eden şehirlere odaklanmaktadır.

Türkiye yaşam tarzı, yetkisine çok iyi uyma eğiliminde olduğu için, Türkiye'nin Cittaslow'a üye olan birkaç şehri var. Bunlar büyük olasılıkla arkanıza yaslanıp eğlenebileceğiniz Cittaslow'daki en ünlü Türk şehirleridir.

Seferihisar;
Seferihisar, İzmir'in Ege Denizi boyunca uzanan bir kıyı cennetidir. Biraz Çeşme yolunda. Ancak onu Cittaslow için nitelendiren şey, 4.000 yıl önce kurulan antik Karya şehri Teos ile tarihi güzelliğidir. Gıda - özellikle clementines - lezzetlidir ve güneş, jeotermal ve rüzgar enerjisinden en fazla enerjiyi alır. Gerçekten geçmişi ve bugünü keşfetmek için harika bir yer!

Gökçeada;
Gökçeada, Türkiye'nin en büyük adasıdır, ancak bu çok gelişmiş ve hızlı olduğu anlamına gelmez! Büyük ağaçlık ve büyük bir sahil kapalı bir ada için inanılmaz kendi kendine yeten. Yaklaşık 16 yerli ürün ile adaya özgü 94 geleneksel tarif barındırmaktadır. Yemek yemek adada yetiştirilir ve gerçekten Türkiye'nin geri kalanından - uzun bir hafta sonu için ondan tüm almak için harika bir yer dışında bir dünya temsil eder!

Akyaka;
Akyaka kısa bir süre önce bir turist hazinesi olarak keşfedilmiştir. Ülkenin güneybatısında, Muğla ilinde, doğrudan Akdeniz kıyısında yer almaktadır. Özellikle eski Karia'nın bir parçası olarak, eski uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Tüm bunlara rağmen, sanki yüzyıllardır aynı kalmış gibi küçük bir balıkçı köyünün havasını su üzerinde taşımaktadır.

Halfeti;
Halfeti, çoğu su altında olan güzel bir küçük tarım köyüdür. Böylece yarısı sualtında olan geleneksel bir köyde kalma şansınız olur.

Şavşat;
Savşat, güzel bir göl ve milli parkın hemen kenarında, Karadeniz kıyısında bir sahil kasabasıdır. Çok fazla suyu olduğu için buradaki balıklar bol ve lezzetlidir. Kışın oldukça soğur, tüm yer karla kaplandığında ve çok bakir göründüğünde ziyaret etmek için ideal zaman yapar.

Eğirdir;
Eğirdir, Antalya'nın hemen kuzeyindeki Türk Göller Bölgesi'nde bir göl kenarı şehridir. Gölün içinde iki ada vardır ve şehir ona bakar ve mükemmel bir pitoresk yer yapar. Şehrin güzel çiçekleri var ve harika hissediyor ve tüm Türk göllerini keşfetmeye başlamak için harika bir yer.

Göynük;
Göynük, Türkiye içinde ülkenin en güzel yerlerinden biri olarak biliniyor. Roma döneminden beri nispeten önemli bir alan olmuştur. Ormanlar ve göller çarpıcıdır ve sonbaharda insanlar, yerel mutfağın enfes tadlarını tatmak için ve görmek için akın etmektedirler.

Türkiye'nin en iyi Yavaş Şehirlerini ziyaret etmek için, seyahatiniz için en uygun aracınızı kiralayabilir, değerli zamanınızı ve seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.
Whatsapp Telefon