Türkiye'de Akşam saatlerinde yapılan Etkinlikler

Türkiye'de Akşam saatlerinde yapılan Etkinlikler
Türkiye, gece veya gündüz saatine bakılmaksızın yaşıyor. Yerel halk, birkaç arkadaşınızla bir iki içki içmekten başka bir şey sevmez. İster çay kaynatın, ister arkadaşlarınızla doyurucu bir yemek veya bir aile toplantısı olsun, nereye giderseniz gidin her zaman bir gece hayatı vardır. Sadece bir mutfak ziyafeti için daha fazlasını arıyorsanız, akşamlarınızı ve daha fazlasını doldurmak için birçok sanat, müzik ve festival var.

Çay ve Tavla Keyfi;
Çoğu şehirde, günün saatine bakılmaksızın ağzına kadar dolu çayhaneler göreceksiniz. Çoğu çayevinde, tavla zarlarını tıkayan ve yuvarlayan küçük masalarda düzenli konuklar bulacaksınız. Tavla tüm Türkiye'de, bu sevilen oyun tüm spor ve toplum katmanlarında oynanıyor.
Oturun, biraz çay için ve bir ya da iki oyunun tadını çıkarın ya da yerellere meydan okuyun - bakalım kim kazanıyor?

Meyhane (Taverneler);
Daha önemli bir şey için, neden geleneksel bir lokalde bir akşamın tadını çıkarmıyorsunuz? Bir meyhane en iyi bir grup insanla servis edilir (böylece mümkün olduğu kadar çok yemeği tadabilirsiniz).

Meyhane akşamları genellikle kavun ve peynirle başlar, meze tepsileri masaya getirilir. Meze, masada paylaşabileceğiniz Türk tapası olarak da adlandırılan küçük yemeklerdir. Meze genellikle yoğurt veya zeytinyağı na dayanır ve sebze, et, balık veya peynir içerebilir. Sıcak mezeler, salatalar ve ana yemekler genellikle sipariş edilir ve masa ile paylaşılır.

Türkiye'de bulunduğunuz yere bağlı olarak, bazı bölgesel lezzetler de sunulmaktadır. En iyi tavsiyemiz dalmak ve tadını çıkarmaktır!

Ocakbaşı (ızgara);
Ocakbaşı restoranları genellikle et ve sebze şişleri pişirmek için sıcak kömürlü merkezi bir ızgaraya ya da ortada oturmak için ızgaralı masalara sahiptir. Bir ocakbaşı kokusu kadar iyi bir şey yoktur. Girer girmez sizi vurur - göreceksiniz!


Ocakbaşı restoranları genellikle kapalı mekanlardır ve bir ızgara etrafında ortalanmıştır. “Usta” seçtiğiniz eti masanıza sunmadan önce mükemmel pişirir. Genellikle daha az miktarda meze bulunur ve et pirinç, ev yapımı patates, ızgara sebzeler ve salatalarla servis edilir.

Canlı müzik;
Türkler müziği seviyor, dans ediyor, meyhaneler ve barlardaki geleneksel müzikle birlikte şarkı söylüyor veya yerel grupların performans sergilediğini görüyor, her zaman müzik var.


Birçok bar ve kafenin gece geç saatlerde müzik eşliğinde, genellikle geleneksel Türk halk şarkılarını veya aşk ve yaşamla ilgili tanıdık şarkıları söylediklerini göreceksiniz. Bunlar geleneksel Türk enstrümanlarını içerebilir.

Birçok şehirdeki bar ve kafeler de, en sevdiğiniz rock ve pop şarkılarının veya kendi malzemelerinin kapaklarını içeren yerel gruplar vardır. Zevkiniz ne olursa olsun, herkes için bir şeyler var!

 Antalya'nın yaz akşamlarında yapılan etkinlikler için araç kiralama ihtiyacınızı, uygun fiyatlı araçlarımızdan kiralayabilir, keyifli zamanınızın ve eğlencenizin tadını çıkarabilirsiniz.
Whatsapp Telefon