Türkiye'de Kruvaziyer Gezisi destinasyonları

Türkiye'de Kruvaziyer Gezisi destinasyonları
Türkiye, Avrupa, Baltık Ülkeleri ve ötesi ülkeler için en iyi bir yolculuk noktası ve başlangıç ​​noktasıdır. Türkiye kruvaziyer severler için mükemmel bir seyahat deneyimi sunuyor. Türkiye, farklı ortamlara sahip çeşitli sahil şeridi ile çevrilidir ve bu da onu herhangi bir deniz sever için rüya gibi bir yer haline getirir. Sziler için en iyi Türk kruvaziyer destinasyonlarını listeledik.


İstanbul;
İstanbul, gelişen bir metropol ve kentle örtüşen tarih ve kültürler için harika bir vasiyettir. Eski ve yeninin birleştiği, doğunun batı ile buluşması, kentin her yerinde sanat, mimari ve yemek alanlarında hissediliyor. İlk kez gelen ziyaretçiler kesinlikle eski şehri görmelidir. Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının geçmişinin ihtişamına ev sahipliği yapan Sultanahmet, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı ve Yerebatan Sarnıcı gibi harikalar sunuyor. Ya da tıpkı bizden önceki gibi antika ya da güzel mücevherlerle başa çıkabileceğiniz Grand Bazar'a geri dönün. Mısır Çarşısı'na gidin ve tadına bakın

İster kebap, taze balık veya vejetaryen mezeler arıyor, ister yemekleri keşfediyor olun, İstanbul'da herkes için bir şeyler var. Ziyaretçiler, zihni ve bedeni yenilemek için çok çeşitli kafeler, restoranlar, salonlar ve tavernalardan memnun kalacaklar.

Çanakkale;
Çanakkale, güzel, güvenli plajları olan aileler için bir zevktir; tarih meraklıları için, Troy, Pergamon ve Gelibolu ile yakın ve açık hava meraklıları için, milli parkın büyük alanları yürüyüş ve bisiklete kolayca ulaşılabilecek mesafededir.

Çanakkale Çanakkale Boğazı kıyısında yer almaktadır. Bu boğaz yüzme, yelken ve yamaç paraşütü için plajlar, yürüyüş, kamp veya bisiklet için ormanlar sunmaktadır. Tarihin bir dokunuşunu arıyorsanız Çanakkale, Troya ve Bergama'nın yakınında mükemmel bir konuma sahiptir. Bu antik şehirler keşfetmek için harika kalıntılara ve araştırılacak bilgilendirici müzelere sahiptir.

İzmir;
İzmir, genç ve yaşlılar için sık sık yaz tatili oyun alanıdır. Kent, önemli bir Roma kenti haline gelmeden önce Osmanlılar tarafından yönetilen, Yunanlılar tarafından kurulan zengin bir tarihi ve kültürel mirasa sahiptir. Plajlardan ve su sporlarından yorulduğunuzda görülecek ve yapılacak çok şey var.

Çeşme;
Çeşme başka bir yaz şehridir. Uzun kumlu plajları ve berrak suyu ile dalgalardan çıkmak zor olabilir, ama buna değeceğimize söz veriyoruz! Çeşme'nin eski kenti sahile bitişiktir. Çeşme Kalesi gururla denize bakmaktadır. 1508 yılında Cenova'da inşa edilen bu kale şimdi Çeşme Arkeoloji Müzesi'ne ev sahipliği yapıyor. Geçmiş Hıristiyan etkilerinden dolayı, bölgede keşfedilecek bir dizi tarihi kilise vardır.

Bodrum;
Bodrum yazlık bir destinasyondur ve kalabalık sevmeyenlerin sezon dışı kendilerine özgü kıyıları vardır.
Çoğu yolculukların yapıldığı Bodrum Kasabası, merkezi çarşı, el yapımı ürünlerle dolu yerel mağazalar ve canlı bir restoran ve bar sahnesiyle canlı bir şehirdir. Yarımadadaki diğer önemli şehirler arasında gece el işi pazarları olan Türkbükü, sahil restoranları ve plaj kulüpleri bulunmaktadır. Harika sessiz bir koy ve deniz kenarında en şirin restoranlara ev sahipliği yapan küçük bir kasaba olan Gümüşlük, hepsi ışıklarla ve rengarenk boyanmış su kabaklarıyla dekore edilmiştir.

Marmaris;
Marmaris, deniz kenarında eski bir kasaba ve keşif gerektiren yakındaki koylar ve girişlerle kendi başına harika bir yer. 1522 yılında Kanuni Sultan Süleyman'ın önderliğinde inşa edilen Marmaris Kalesi, 1957 depreminden nispeten zarar görmemiş hayatta kalan az sayıdaki binadan biriydi.
Eski tanrılar ve tanrıçalar için ibadet yeri olarak kullanılan mağara şimdi yerel flora ve fauna için bir cennettir.

Antalya;
Antalya, Akdeniz kıyısındaki en büyük şehirdir. Toros Dağları'nı kuzeye, Akdeniz'i güneye sınırlayan şehir, plajları, tatil köyleri, su parkları, su sporları, tüplü dalış ve daha fazlasıyla ünlü bir yaz oyun alanıdır. Çevredeki yürüyüş, kamp, ​​bisiklet ve dağ bisikleti için idealdir. Yakındaki Salda Gölü de gezmeye değer. Turkuaz sular, beyaz kum plajlar ve kalabalıktan bir mola keşfetmek isteyenler için farklı bir şey sunuyor.

Hadrian Kapısı, İskele Camii, Karatay Medrese, Kesik Minare Camii, Tekeli Mehmet Paşa Camii, Yivli Minare Camii.
Türkiye'yi deniz veya kara yoluyla keşfetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı! Bu en iyi seyahat noktalarının her birinde bir şeyler bulacağınızdan eminiz!
Türkiye'deki Kruvaziyer gezileriniz ve tatillerinde araç kiralama ihtiyacınızı, uygun fiyatlı araçlarımızdan kiralayabilir, seyahatinizi ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.
Whatsapp Telefon