Kemerin Turistik Bilgileri, Antalya

Kemerin Turistik Bilgileri, Antalya
Akdeniz sahilinin incisi Antalya'nın en güzel ilçelerinden biri olan Kemer, her yönüyle dikkat çeken bir bölgedir. Türkiye'de gezilecek yerler listesinin başında yer alan Kemer, masmavi kumsalları, doğal güzellikleri, hiç bitmeyen hareketli gece hayatı ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Pek çok tarihi ve doğal yerleri, eğlence yerleri ve gezilecek koyları ile Kemer'in en güzel yerlerini listeledik.

Antalya Kemer'de Yapılabilecek Şeyler:
Antalya'nın en önemli tatil bölgelerinden biri olan Kemer'in tarihi yerlerini, gezi noktalarını ve doğal güzelliklerini sizler için listeledik.

Yörük Parkı:
Geçmişte yaşayan Yörüklilerin kültürünü yansıtan canlandırıcı figürlerle açık hava müzesi olarak Yörük çadırlarını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca geleneksel müzik eşliğinde yöresel yemekleri tadabilirsiniz. Yörük Park, Kemer geziniz sırasında mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer.

Ayışığı Plajı:
Kemer'in en güzel plajlarından biri olan Ayışığı Plajı, berrak denizi ve altın sarısı kumsalı ile çok sayıda ziyaretçiyi cezbetmektedir. Marinanın arkasındaki plaj, hilal şeklindeki Antalya'nın diğer plajları arasında oldukça dikkat çekicidir. Halk plajı ücretsizdir ve kafeler ve restoranlar bulunmaktadır. Kemer gezisi için kesinlikle tavsiye ettiğimiz yerlerden biridir.

Phalesis Antik Kenti ve Phalesis Körfezi:
Kemer'e 12 km uzaklıkta, Tekirova köyünde bulunan antik kent, MÖ 7. yüzyıldan kalma kalıntıları barındırıyor. Likya kenti olan ve Pers ve Rodos gibi uygarlıklara ev sahipliği yapmış bölgede üç koy bulunmaktadır. Nekrepol, Su Kemeri ve Antik Tiyatro kalıntılarını görebileceğiniz Kemer'de gezilecek yerler listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Beydağları Olimpos Milli Parkı:
Kemer'e 28 km uzaklıkta, Çıralı Köyü'nde bulunan milli park, 1972 yılında sit alanı olarak alınmış, adeta bir cennettir. 34 bin hektarlık bir alana sahip olan Milli Park, Olypmos Antik Kenti, Çıralı Sahili, Chimera, Likya Yolu gibi popüler yerlere ev sahipliği yapıyor. Kamp, fotoğrafçılar ve yürüyüş severler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Beldibi Mağarası:
Kemer merkeze 19 km uzaklıkta bulunan Beldibi Mağarası, 1956 yılında keşfedilmiş ve sit alanı ilan edilmiştir. Paleolitik, Neolitik ve Mezolitik çağlardan izler taşıyan mağara, denizden 25 metre yükseklikte olup, tarihi kalıntılar ve ayrıca güzel bir manzara bulabilirsiniz. Tatiliniz boyunca Kemer'e gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Chimera (Kimera):
Kemer'e 35 km. Mesafedeki Çıralı'da bulunan bu yer mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Doğalgaz kaynağından sızarak bu ilginç görüntüleri yakar ve yaratır. Homeros'a kadar uzanan bir efsanedir ve yabancı turistler de ritüeller için gelmektedir. Ayrıca Olimpos Antik Kenti sınırları içerisinde yer alan Yanartaş, Kemer'in en ilgi çekici yerlerinden biridir.

Göynük Kanyonu:
Göynük Kanyonu, Likya Yolu üzerinde ve Kemer'e 13 km uzaklıkta bulunmaktadır. Paintball, yürüyüş, zipline, rafting gibi birçok aktiviteye katılma imkanı bulabilir, aileniz veya sevdiklerinizle Kemer tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Kemer turizm bölgesinde tatiliniz boyunca uygun fiyatlı araçlarımızdan araç kiralayabilir, seyahatinizin ve güneşli Kemerin tadını çıkarabilirsiniz.
Whatsapp Telefon