Nazar Boncuğu Neden Kullanılır

Nazar Boncuğu Neden Kullanılır
Nazar boncukları tüm dünyada batıl inanç geleneklerine benzer şekilde, kötülüğü önlemek için kullanılan geleneksel Anadolu boncuklarıdır. “Nazar” kelimesi Arapça “görme” kelimesinden türetilmiştir ve bazen Türkiye'de “Mavi boncuk” veya “mavi boncuk” olarak da anılmaktadır.

Nazar boncukları aslında Türkiye'de bir anlam taşıyor. “Nazar” kötü şans veya “kötü” olarak kabul edilir ve boncuk bu kötülüğü birçok batıl inanca göre önlemeye yardımcı olur. Bir kişi çok iltifat yapıyorsa veya özellikle çekici ise veya iyi şanslar dilemek için veya tavsiye olarak, nazar boncuklarının kötü şansı önlemeye yardımcı olabileceğine inanılmaktadır.

Ama belli ki modern çağda, süper havalı görünmek ve Türkiye seyahatinizde alacağınız en iyi hediyelik eşyalardan biri olmak için eşit derecede önemli bir amaca hizmet ediyorlar! İşte Türkiye'de nazar boncuk tasarımının kullanım alanları

Yeni doğan Bebekler için:
Bazı nedenlerden dolayı, bebek elbiselerinde ve yeni doğan bebeklere verilen ana hediyelerden biri nazar boncuklu ürünlerdir. Yeni doğanlar bebekler sevimli ve çok sayıda övgü alıyorlar, bu da onları “nazar” için ana hedef haline getiriyor. Boncuklar bunları önlemeye yardımcı olur ve açıkçası sevimli yeni doğan bebekler için dekoratif parçalar olarak işlev görür.

Kötülüğe karşı korumak için:
Ancak, tüm bunlara bir uyarı var. Teknik olarak, özellikle çocuklar için, nazar boncuğu görülmemeli veya bir çocuk üzerinde bir yerde saklanmalıdır. İnsanlar bazen bir iltifat sunmadan önce bir çocuğun nazar boncuğu olup olmadığını sorarlar. Bu, elbette,% 100 oranında uygulanmaz, çünkü nazar boncukları her türlü maddede görülebilir, ancak teknik olarak - özellikle çocuklar için - nazar boncuğu maksimum verimlilik için gizlenmelidir.

Kolye:
Kolyelerde, nazar boncuğu, boncuklar zincirden aşağı akarken veya sonunda bir muska olarak abartılı bir şekilde giyilme eğilimindedir. Altın ve gümüş, nazar boncuğunun masmavi mavisi ile oldukça zıtlıklar yaratır ve nazar boncuğu ile ön planda birçok farklı tasarım görürsünüz.

Bileklikler:
Birçok küçük küçük nazar boncuklu bileklikler de yaygındır, çünkü bileklikler Türkiye'de yaygın bir moda aksesuarıdır. Hem erkekler hem de kadınlar farklı türlerde bileklikler takabilirler ve bazen bileğin kendisi, ona bağlı boncuklar yerine nazar tasarımlarıyla yapılır.

Duvar / Ev Dekorasyonu:
Bu, nazar boncuklarının en yaygın kullanımlarından biridir. Asılı rüzgar çanları çok yaygındır veya duvarda veya bir yerde noktalı herhangi bir küçük dekorasyon. Türkiye'deki hemen hemen her evde bu çeşitliliğe sahip bir şey bulacaksınız ve hediye ararken, göreceğiniz en çekici şeylerden bazıları evin herhangi bir yerinde sıkışmış küçük süs eşyalarıdır.

Giyim:
Hem eski hem de yeni birçok farklı giyim tasarımı, üzerlerinde nazar boncuğunun tasarımının bir biçimini içerir. Tasarım o kadar farklı ki, onunla kıyafet satın aldığınızda, herkes dünyada satın alabileceğiniz tek bir ülke olduğunu bilir!
Whatsapp Telefon