Tarihi Mekanlar ve güzel sahiller, Side doğru seçim.

Tarihi Mekanlar ve güzel sahiller, Side doğru seçim.
Tatil için güzel plaj ve tarihin bir karışımını arıyorsanız, Side doğru yer.
Athena Tapınağı limana güzel bir şekilde yerleştirilmiştir, ayakta duran sütunlar denize bakmaktadır ve şehrin diğer ucundaki geniş Roma tiyatrosunda en üst düzey oturma alanına tırmanırsanız, görkemli Toros Dağları.

 Side-Manavgat'ta gezilecek en iyi yerler hakkında fikirler için listemize göz atın.

1. Apollo ve Athena Tapınakları:
MÖ 1000'e gelindiğinde, Side ilk yerleşimini gerçekleştirmiş, ancak Yunan yerleşimcilerinin bir koloni kurması ve burada bir liman inşa etmeleri ile, MÖ 7. veya 6. yüzyıllarında kasaba zenginleşmeye başlamıştır. Roma döneminde, bu kasaba önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir.
Side yarımadasının ucunda, Athena ve Apollo'ya adanmış antik kentin iki ana tapınağının kalıntıları vardır. Hiçbir şekilde tamamlanmamış olmalarına rağmen, Akdeniz'e bakan pitoresk bir konuma sahiptirler ve özellikle harabelerin aydınlandığı akşamları atmosferiktirler. Side limanı, harabelerin yakınındaki kıyı şeridini süsleyen çok sayıda kafe ile gün batımı mesire yeri için harika bir yerdir.

Side, Manavgat Şelaleleri ve Aspendos turu, bu bölgenin turistik yerlerini bir günde görmenin mükemmel bir yoludur. Bu tam günlük tur, Side'nin Apollo ve Athena Tapınakları ve tiyatro da dahil olmak üzere tüm önemli turistik yerlerine rehberli bir ziyaret, Türkiye'nin ünlü mamut Roma tiyatrosunu görmek için Aspendos'a bir gezi ve ayrıca Manavgat şelalelerinde durur. Tüm giriş ücretleri, öğle yemeği ve otelinizden araçla alma ve bırakma ile ulaşım dahildir.

2. Tiyatro:
Side'nin tiyatrosu eski Pamphylia'nın en büyüğüdür ve 49 oturma sırası ile 15.000 seyirciyi ağırlayabilir. Her ne kadar destekleyici kemerler çökmüş olsa da, oditoryumun bir kısmını aşağı indirmiş olsa da, bu hala Roma mimari becerisinin dikkate değer bir örnek. İyi korunmuş kabartmaların bulunduğu sahne duvarlarının daha yakından incelenmesini kaçırmayın.


3. Side Müzesi:
Side Müzesi küçük olabilir, ancak oldukça güzel ve çekici bir şekilde seçilmiş bir koleksiyon sunar. Müze, Side'nin içindeki ve çevresindeki mekanlarda bulunan zarif detaylı Hellenistik ve Roma heykelinden oluşan sergilerini sergilemek için kasabanın 5. yüzyıl hamamını kullanılmıştır.

4. Doğu Plajı:
Side, güneşi ve kumu ile eski tarihinden daha ünlüdür. Sonsuz mavi gökyüzünün yaz aylarında, Avrupalı ​​gezginler, çevredeki sahili kaplayan birçok plajın kumları üzerinde yüzmek için kasabaya akın etmektedir. Doğu plajı şezlonglar, restoranlar ve kafelerle dolu hareketli bir yerdir ve gün boyu güneşlenmek, dinlenmek ve bronzlaşmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

5. Devlet Agorası:
Bu heybetli Roma kompleksi Devlet Agorası olarak işlev gördü. Doğu tarafında, orijinal olarak iki katlı bir binanın kütüphane olarak kullanıldığı düşünülürken, sütunlu bir nişte hala kader tanrıçası Nemesis'in bir figürünü görebilirsiniz.

6. Manavgat Şelalesi (Manavgat Şelalesi):
Plajdan uzakta piknik yapmak için Side'nin yaklaşık 13 kilometre kuzeydoğusunda bulunan Manavgat Şelaleleri'ni yenemezsiniz. Şelaleler Toros Dağları'nın Seytan Sıradağları'nda yükselen Manavgat Nehri üzerinde yer almaktadır. Peyzajlı bir bahçenin ortasında yer alan bölge, güneşli hafta sonları hem yerel aileler hem de turistler tarafından oldukça popülerdir.

Bu bölgeyi bir gün içinde keşif yapan Side, Aspendos ve Manavgat Şelaleleri turu ile şelaleleri ziyaret edin. Büyük tiyatronu çevreleyen dağınık harabeleriyle Aspendos'a gitmeden önce şelaleleri ziyaret edeceksiniz ve sonra kasabaya dağılmış tüm önemli Roma kalıntılarını ziyaret etmek için Side'ye geri döneceksiniz.

7. Köprülü Kanyon:
Aspendos'un yedi kilometre doğusunda ve Side'nin yaklaşık 70 kilometre kuzeybatısında, Roma temelli uzun bir Selçuklu kambur sırt köprüsü Köprülü Nehri'ni geçiyor. Daha kuzeyde, Alabalık köyünün arkasında, nehir daralarak dağlık ve etkileyici Köprülü Kanyon Milli Parkı'nın başladığı noktayı işaret ediyor. Burası, akarsu rafting turları için bölgedeki en üst noktadır ve Side ve Antalya'da yarım günlük rafting turları düzenlemek kolaydır.
Rafting yapmaktan hoşlanmasanız bile, yürüyüş yapmak diğer popüler etkinliklerden biridir veya sadece dramatik geçit manzarasına hayran olabilirsiniz.
Firmamızda bulunan yeni model arabalarımız ve uygun fiyatlı araba kiralama fiyatları ile Side-Manavgat otellerine araç teslimatı yapıyoruz. Filomuzda bulunan bakımlı araçlarımız ile Side-Manavgat'da bulunan konforlu ve lüks otellere ziyaret etmek için en uygun arabayı kiralayabilirsiniz. Side-Manavgat-Çolaklı-Evrenseki seyahatinizdeki araç kiralama ihtiyacınızda bizden fiyat almadan araç kiralamayın.
Whatsapp Telefon