Türk Mutfağının esrarengiz özellikleri

Türk Mutfağının esrarengiz özellikleri
Türk mutfağı doğası gereği sağlıklı ve mevsimseldir, birçok yemek mevcut taze ürünlerin etrafında inşa edilmiştir. Ülke genelinde taze meyve ve sebzeler, yumurtalar, süt ürünleri ve et üretilmekte, besleyici ve taze tatmalı yiyecekler sağlanmaktadır. Türk mutfağına giren lezzetler ve baharatlar sadece lezzetli değil, aynı zamanda antioksidan özelliklere sahipler, kolesterolü düşürmek, toksinleri ortadan kaldırmak ve bağışıklığı arttırmak için çalışıyorlar. Dereotu, maydanoz ve biberiye gibi taze otlar genellikle yemekleri lezzetlendirmek için kullanılırken, Ege ve diğer seyrek yerleşim bölgelerinde, yabani otlar algılanan sağlıkları ve tıbbi nitelikleri için aranır.

Zeytinyağı geleneksel olarak antioksidanlar ve uçucu trans yağlar sağlayan bulaşıkları pişirmek ve korumak için kullanılır. Taze balıklar ve diğer deniz ürünleri yağ asitleri açısından yüksek bir diyete katkıda bulunur. İşte Türk Mutfağının sağlık yararlarından bazıları. Türkiye'deyken geleneksel Türk yemeklerinin tadını çıkarın, eşsiz lezzetleri ve sağlıklı yaşam özelliklerini keşfedin.

Mevsimsel ürünler:
Türkiye büyük bir ülke ve nüfusun çoğu şehirlerde yoğunlaşırken, çeşitli ürünler yetiştirmek için yeterli alan var. Tabii ki her bölgede birçoğu yüzyıllardır Türkiye genelinde yetişen lezzetler ve spesiyaliteler var. Türk mutfağının önemlileri: patlıcan, domates ve biber, güneşin sıcaklığı altında yuvarlak ve sulu hale gelir. Turunçgil bitkileri, narlar, zeytinler ve fındıklar, Anadolu vadileri buğday ve tahıllarla kalınlaştıkça kıyı iklimlerinde gelişir.

Mevcut ürün çeşitliliği mevsimsel spesiyaliteleri, mevsimdeki her değişikliği karşılamak ve yıl boyunca sağlığı iyileştirmek için yapılır.

Otlar ve Baharatlar:
Türk mutfağı, lezzet açısından zengin ve sağlık açısından ek faydaları olan çok sayıda taze, yapraklı bitki kullanır. Vitamin ve mineral bakımından zengindir, yabani Türk otları sıklıkla anti-enflamatuar özellikleri nedeniyle lanse edilir.
Baharatlar ve baharat pazarları Türk mutfağının ve dolayısıyla Türk yaşamının önemli bir parçasıdır. İstanbul Mısır Çarşısı'ndan ev mutfağına kadar baharatlar her yerde bulunur. Lezzet için kullanılan birçok baharat, vitamin, mineral, hayati antioksidan bakımından zengindir ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Boğaz ağrısı için yaygın bir ev ilacı, biraz bal ile karıştırılmış zencefil gücü, tarçın ve biber tozudur. Bu güçlü ilaç özünde Türkçedir, çoğu evde kolayca kullanılabilen malzemeleri kullanır ve her bir ısırık ile keskin bir tekme ve bir dizi vitamin ve mineral sunar.

Ev yemeği:
Mutfak evin kalbidir ve hiçbir yerde Türkiye'den daha doğru değildir. Türk mutfağının arkadaşlar, aile ve misafirlerle paylaşılması amaçlanmaktadır. Bu, yemeklerin tipik olarak büyük miktarlarda yapıldığı ve burada ve orada yemek hazırlanırken yoğun bir kalabalıkla yapıldığı anlamına gelir. Ev yapımı domates sosuna güvenmek birçok ev şefi için bir sırdır - bu evde mağazadan satın alınan bir şey yok! En temel unsurlara giren sevgi ve dikkat, Türk kültüründe gıda ve sağlıklı beslenmenin rolünün ve öneminin kanıtıdır.

Ülkenin dört bir yanındaki ev yemekleri tarzındaki restoranlarda, lezzetli lezzetler ve derin besleyici ile dolu geleneksel Türk Mutfağının yemeklerini bulabileceksiniz.

Zeytin yağı:
Yağlar söz konusu olduğunda en son trendlere ayak uydurmak zor olabilir. Az miktarda zeytinyağı sağlıklı bir kalp, sağlıklı bir cilt ve saç için iyidir. Türk yemekleri ağırlıklı olarak zeytinyağında pişirilir ve korunur, kekler bile tereyağı yerine zeytinyağı ile yapılır!
Zeytinyağındaki çok sayıda antioksidan, Türklerin neden bu kadar açık bir cilde ve uzun tatlı saçlara sahip olduğunu açıklayabilir.

Vejetaryen ve Vegan:
Türk yemekleri, kendi başına, pirinç veya tahıllarla veya et veya balık eşliğinde yenebilen yüksek bir vejetaryen ve vegan yemekleri konsantrasyonuna sahiptir. Bitkisel ve vegan zeytinyağı yemekleri, tahıl salataları, mezeler ve diğer eşlikler tipik olarak taze, mevsimlik ürünlerden yapılır ve taze otlar ile bolca tatlandırılır. Zeytinyağı (tereyağı ile karşılaştırıldığında) tipik olarak yapılması ve depolanması daha kolay olduğundan, birçok yemek doğal olarak zeytinyağına dayanır ve bu nedenle vegan dostudur.

Keyifli:
Yemek hayatın önemli bir parçasıdır, neden sevdiklerinizle ve yeni tanıdıklarınızla paylaşmıyorsunuz? Türkiye gerçekten misafirperver, misafirperver bir ülke. Hiçbir şey, özenle hazırlanmış bir yemeği paylaşmak, şaka yapmak ve gülmek için bir araya gelmekten daha fazla Türk değildir. Türkiye genelinde taze ürünler, yabani ve geleneksel bitki ve baharatlar ile yerel olarak üretilen zeytinyağından en iyi şekilde yararlanan çok çeşitli bölgesel spesiyaliteler bulunmaktadır.

Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinin tadını sunan mekan ve restoranlara ziyaret etmek için günübirlik yada haftalık araç kiralama ihtiyacınız olacaktır, uygun fiyatlarımız ve yeni model araçlarımız ile Antalya, Belek, Lara, Kemer, Alanya şehirlerinde kaliteli araba kiralama hizmeti sunuyoruz.
Whatsapp Telefon