Türkiye'de Araç Kiralayanlar için Sürüş Önerileri

Türkiye'de Araç Kiralayanlar için Sürüş Önerileri
Türkiye'de sürüş önerileri:
Bu zengin ve büyüleyici ülkeyi derinlemesine araştırmak istiyorsanız, Türkiye'de araç kullanmak çok önemlidir. Bu rehber, Türkiye'de bir yolculuğa çıktığınızda ceza ve ihlalleri önlemenize ve Akdeniz sahilleri, Ege zeytin bahçeleri ve hayranlık uyandıran Dünya Mirası Alanları arasında güvenle gezinmenize yardımcı olacaktır.


Genel kurallar ve düzenlemeler:
Sürücü ve tüm yolcular her zaman emniyet kemeri takmalıdır.
12 yaşın altındaki çocuklar arka koltukta oturmalıdır.
Ahizesiz kullanım kitini kullanmadığınız sürece cep telefonu kullanmak yasaktır.
Korna Türkiye'de liberal olarak kullanılmaktadır, ancak saat 22: 00'den sonra korna çalmasına izin verilmemektedir.
Sarhoş sürüş ciddi bir suçtur ve% 0,05'ten fazla tolere edilmez.
Acil durum araçları önceliklidir ve engellenmesini önlemek için yaklaşırken sol şeridi temizlemeniz gerekir.
Park tabelalarına çok dikkat edin. Genellikle günün saatine ve yol koşullarına bağlı olarak değişebilecek bazı kısıtlamalar vardır.
Trafik sağdan akar ve yayalar sağdan geçerken her zaman geçiş hakkına sahiptir. Yayalar belirgin kavşaklarda geçiş hakkına sahiptir.


Türkiye'de hız sınırları:
Türkiye'de hızlı sürüş yaygın olmakla birlikte, yine de ciddi bir trafik suçudur. Sınır çok değişkendir ancak iyi işaretlenmiştir. Bir işaret olmadığında, aşağıdaki hız sınırlarına genellikle uyulabilir.

Şehir sınırları içinde 50 km (30 mil)
Şehir sınırları içinde otoyollar 70 km (43 mil)
Şehir sınırları dışındaki otoyollar 90 km (56 mil)
şehir sınırları dışında bölünmüş yol 110 km (68 mil)
Karayolları-Otobanlar 120 km (75 mil)


Sollama, tornalama ve park etme:
Türkiye'de trafiği geçmek için sol şeridi açık tutun.
Türkiye'de U dönüşlerine izin verilmektedir. Genel olarak, yasak olduğu yerlerde "U dönüşü yok" işaretleri görürsünüz.
Otopark, yalnızca yerleşim yerlerindeki belirli park yerlerinde kullanılabilir. Otopark hazır ve genellikle iyi bir tabela ve sokak otopark ticari alanlarda daha yaygındır.
Tıkanmaya neden olabilecek yerlere park etmeyin.


Ehliyet şartları:
AB veya ABD ehliyetinizi Türkiye'de altı aya kadar kullanabilirsiniz. Ayrıca, uluslararası bir ehliyet düzenlenmesi şiddetle tavsiye edilir.


HGS ve Kartlar:
Türkiye'deki karayolu ağı son yıllarda oldukça gelişmiştir. Çoğu otoyol ve köprü, kilometre başına fiyat ile ücretli geçişler gerektirir. Genellikle seyahatinizin başında bir bilet alırsınız ve sonunda nakit olarak ödeme yapabilirsiniz, ancak birçok yerde sistemin değiştiğini ve KGS otoyol ücretinin veya otomatik ödeme sisteminin gerekli olduğunu unutmayın. 

Acil numaralar:
Türkiye'de tıbbi acil durumlar ve ambulans için Avrupa acil durum numarası 112'yi kullanabilirsiniz. Yangınlar 110, polis 155 ve trafik polisi 154 için kullanın.


Türki̇ye'de Araç Ki̇ralama:
Antalya'dan Dalaman'a kadar şehirlerde bulunan Türkiye'nin her yerinde çok sayıda araç kiralama lokasyonumuz var. Muhteşem manzarası ve modern bir yol ağı ile kiralık bir araba ile tatil için güzel bir ülkedir. Ülke genelinde, Roma, Osmanlı ve Bizans dönemleri de dahil olmak üzere büyüleyici bir tarihten mimari kalıntılar göreceksiniz. Antalya'dan Türkiye'nin batı tarafına, Bizans saraylarından imparatorluk camilerine kadar çok sayıda mimari hazinenin iyi durumda olması şaşırtıcıdır.


Şehirlerin dışında keşfedilecek uzun bir UNESCO Dünya Mirası Listesi listesi var. Pamukkale'nin jeolojisini ve kaplıca suyunu, Kapadokya'nın kayalık zirveleriyle şaşırtıcı Göreme Milli Parkı'nı ve Hattuşanın antik kalıntılarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Ve bunlar keşfedilecek büyük bir listede sadece birkaç şey! Anadolu'nun tüm Akdeniz kıyıları güzel araba gezileri için mükemmeldir, burada yürüyüşleri sahilde güneşli günlerle birleştirebilirsiniz.
Whatsapp Telefon