Türkiye'de muhteşem manzaraya sahip 5 yer

Türkiye'de muhteşem manzaraya sahip 5 yer
Türkiye’nin tarih zenginliği, doğal güzelliği, manzarası ve gökkuşağının tüm renkleri ile bizim için paha biçilmez bir değer. Mavinin her tonu ve tonu, çevredeki denizlerde her üç tarafta da bulunarak Türkiye'yi bir yarımada haline getiriyor. Mavinin yakın dostu elbette yeşil, Türkiye spektrumunda önemli bir renk. Ülke geneline yayılmış farklı bitki örtüsü türleri nedeniyle, doğanın tüm renklerini teklif edildiği gibi görebilirsiniz. Türkiye'de yaşanan dört mevsimin tümü ile ülkenin doğal, tarihi ve mimari güzelliği başınızı döndürecek. Manzarada çok fazla görsel zenginlik ve mükemmel fotoğraf fırsatları var, bu yüzden sizin için küçük bir parça derledik.

İstanbul Boğazı:
Boğaz, stratejik konumu ve muhteşem manzarası ile çok özel bir yerdir. İstanbul'un dünyanın en önemli, güzel ve ilginç şehirlerinden biri olmasının nedeni Boğaz'dan kaynaklanıyor. Şehrin iki yakası da bu boğazla bağlantılı, kuzey tarafı Karadeniz'e, güney tarafı Marmara Denizi'ne gidiyor. Karadeniz ile kıyı paylaşan ülkelerin Akdeniz'e ulaşmak için bu boğazı geçmeleri gerekiyor. Bu yüzden Boğaz'ın stratejik önemi var. Tüm bunların yanı sıra, Asya kıtasına Avrupa kıtasının ucundan bakmak paha biçilmez bir deneyimdir. Asya ve Avrupa'yı iki önemli kıtayı karayoluyla birbirine bağlayan Boğaziçi Köprüsü, görülmesi gereken muhteşem bir yapı. Bu köprü sadece iki kara parçasını değil, aynı zamanda iki medeniyeti, iki kültürü birbirine bağlayan ve insanları birbirine yakınlaştıran bir bağlantıdır. Gündüzleri çarpıcı, geceleri şık olan Boğaz, ışığı hiç olmadığı gibi yakalar. 

Kapadokya:
Doğal bir harikası olan Kapadokya, Peri Bacaları ile bilinir. 60 milyon yıl önce bölgedeki 3 volkanik dağ; Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ, araziyi lav ve küllerle kapladı. Hava erozyonlara ve milyonlarca yıl boyunca neden oldu, peri bacalarını yarattı ve onlara eşsiz formlarını verdi. Binlerce yıldır farklı toplumlara ev sahipliği yapan Peri Bacaları, kaya evleri, yeraltı şehirleri, kiliseler ve hastaneler gibi mimari yapılara sahiptir. Görenleri şaşırtan Kapadokya'nın güzelliği sadece Peri Bacaları ile sınırlı değildir. Doğal ve tarihi güzellikler dışında Kapadokya'nın gökyüzünde gezen sıcak hava balonları bu büyülü mekanın atmosferini daha da inanılmaz bir noktaya taşıyor. Gökyüzünde yüzen renkli balonlar Instagram için mükemmel görünümler yaratır.

Nemrut Dağı:
Türkiye'nin Nemrut Dağı'nın bu kadar ilginç olmasının nedeni, antik Yunan ve Fars tanrılarını görme ve onlara dokunma fırsatı bulmanızdır. Kommagene kralı Antiochos Theos, MÖ 62'de ibadet edilen tanrılardan biriydi. Heykelleriyle birlikte diğer tanrıçalar, aslanlar ve kartal heykelleri de görülebilir. Ayrıca kendi mezar tapınaklarını da görebilirsiniz. Gün batımını veya gün doğumunu izlemek, bu eşsiz arkeolojik sitenin neden UNESCO tarafından hazırlanan Dünya Mirası listesine dahil edildiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Pamukkale:
Türkiye'nin sayısız doğal güzelliklerinden biri Denizli'de bulunan Pamukkale travertenleri Dünyada eşsiz olan Pamukkale travertenleri, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri bir masal dünyasının bulutlarına kadar ağırlıyor. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine dahil edilen Pamukkale'nin beyaz travertenleri, güneş ışınlarının açısına bağlı olarak günün farklı saatlerinde farklı bir görsel şölen sunuyor. Pamukkale, Türkiye'nin en popüler mekanlarından ve turistler için en çok arzu edilen yerlerden biridir.

Mardin:
Türkiye'de başka bir masal ülkesini keşfetmeye hazır mısınız? Mardin, sarı evleri ile sizi otantik bir dünyaya çekiyor. Mardin evlerinin benzersiz dokuları ile Mezopotamya'nın binlerce yıllık tarihine uyum şekli büyülü görüşler yaratıyor. Mardin'in sıcak ve etnik atmosferine ek olarak, yerel halkın kültürel ve tarihi güzellikleri gibi detaylar da dahil olmak üzere size şaşırtıcı kompozisyonlar sunar.

Muhteşem manzaraya sahip turistik yerleri ziyaret etmek için günübirlik yada haftalık araç kiralama ihtiyacınız olacaktır. Uygun fiyatlarımız ve yeni model araçlarımız ile Antalya, Belek, Lara, Kemer, Bodrum, Dalaman, Fethiye, Alanya şehirlerinde kaliteli araba kiralama hizmeti sunuyoruz.
Whatsapp Telefon