Türkiye'nin Kayak Merkezleri

Türkiye'nin Kayak Merkezleri
Türkiye'yi düşündüğünüzde muhtemelen güneşin, kumun deniz olduğunu düşünürsünüz. Ancak Türkiye, dünya standartlarında kayak pistleri de dahil olmak üzere akla gelebilecek her türlü araziye sahip büyük bir ülke. Türkiye’nin dağlarında snowboard yapmak için mükemmel kar seviyesi ve güneşli bir hava sağlamaktadır.

Peki Türkiye'de inanılmaz bir kayak deneyimi arıyorsanız nereye gitmelisiniz? Sizin için kayak / snowboard yerlerinin bir listesini yaptık

Palandöken:
Muhtemelen Türkiye'nin en iyi yamaçları Erzurum Palandöken'dedir. Kayak Merkezi havaalanından sadece 15 km uzaklıktadır, bu yüzden tam anlamıyla uçuştan inebilir ve bir saat içinde hızla kayak yapabilirsiniz. Ayrıca, beklenmedik hava koşullarında yapay karlara yapılan yatırımlar nedeniyle 1 Aralık ile 30 Mart tarihleri ​​arasında karı garanti eden Türkiye'nin tüm kayak pistlerinden biridir.

Bu dağ, 3.176 metre yüksekliğindedir ve ormanı yokuşlarda en son teknoloji bir ışık sistemine sahip olduğundan, gece veya gündüz kayak için mükemmel bir yer, yükseklik ve iklim yapmaz. Tüm dünyadaki herhangi bir dağın en uzun doğal kayak pistlerinden birine sahiptir ve ihtiyaçları veya fiyat aralıklarından bağımsız olarak ev ziyaretçilerinin olanaklarına sahiptir. Türkiye'nin doğusunda, Kars'ın merkezine 50 kilometre uzaklıktaki Sarıkamış beldesinin, 14 kilometrelik yamaçları ve 2.100 ila 2.600 metre yükseklikteki dört telesiyejiyle bulunduğu belirtilmelidir.

Uludağ:
Uludağ, Bursa şehrinin hemen dışındadır ve belki de Türkiye'nin en tanınmış ve popüler kayak merkezidir. Bursa'ya Marmara Denizi üzerinden keyifli bir feribot yolculuğu ile ulaşılabilen İstanbul'un dışında kısa bir yolculuktur. Uludağ güzel bir dağ ve aşağıdan önce tüm şehrin manzaraları ile aşağı inebilirsiniz. Tabii ki, büyük bir şehre bu kadar yakın olmanın, akşamı Bursa'nın mutfağının ve kültürünün tadını çıkarırken günlerinizi kayak yaparak geçirmenin ek bir avantajı vardır!

Saklıkent:
Toros Dağları'nın Beydağları bölümündeki bu kayak merkezinde dağ evleri ve tam bir kayak kompleksi bulunmaktadır. En yüksek noktasında 2.550 metredir ve yeni başlayanlar veya ortalama kayakçılar için veya elbette bu bölgenin büyüsünü yaşamak isteyen herkes için mükemmeldir.
Sezon Aralık ayından Nisan ayına kadar resmi olarak devam ediyor ve çoğu zaman açık gökyüzü ile nispeten güneşli, böylece aradığınız manzaraları görüyorsunuz. Hava durumu plajda yeterince sıcak olduğundan ve kayak hala tam gaz olduğundan, Şubat ve Mart kayak yapmak için mükemmel aylardır.

Saklıkent dağlarının altında aynı ismin çarpıcı kanyonuna oturun. Bu kanyon, uçurumlar yükseldikçe yürüyüş için ünlü bir yaz yeridir ve tüm bölge yürüyüş ve muhteşem manzaralar için mükemmeldir. Kayakçı olmasanız bile, buradaki manzaralar buna değer. Bu tesisin doğal güzelliği ve ideal konumu onu ilkbahar veya sonbahar tatili için dünyanın en eşsiz yerlerinden biri haline getirmektedir.

Kartalkaya:
Karadeniz boyunca Kartalkaya, hem İstanbul'a hem de Ankara'ya nispeten yakın bir konumdadır ve çevresi nefes kesici doğal güzelliğiyle bilinir. Burada tatil yöresinden manzarayı seyretmek kesinlikle Kartalkaya'yı ziyaret etmenin en önemli özelliklerinden biridir.

Erciyes:
Kayseri'deki Erciyes, Türkiye'nin en yeni favori kayak merkezlerindendir. Erciyes Dağı eski bir volkanik dağdır ve yaklaşık 4.000 metrede Anadolu'nun en yüksek zirvesidir. Her yıl yüzbinlerce ziyaretçi dağı fethetmek için geliyor ve son yatırımlar ile Palandöken ile birlikte Türkiye'nin en iyilerinden biri olan son teknoloji bir kayak merkezi haline getirmiştir.

Türkiye'deki snowboard ve kayak merkezlerini ziyaret etmek için günlük veya haftalık araç kiralama ihtiyacınız var. Antalya, Kayseri, Kemer, Bodrum, Dalaman, Fethiye, Alanya'da uygun fiyatlarla ve Türkiye'de yeni model arabalarımızla kaliteli araba kiralama hizmeti sunuyoruz.
Whatsapp Telefon